Ugrás a kezdőlapra
  Férfiak

Nemzetközi kupák győztesei (Magyar csapatok eredményei - nők)

BEK és BL

1960-1961

Stiinta Bukarest (román)


1961-1962

Spartak Sokolovo Prága (csehszlovák)


1962-1963

Trud Moszkva (szovjet)

Bp. Spartacus SC az első fordulóban kiesett

1963-1964

Rapid Bukarest (román)

Bp. Spartacus SC az elődöntőbe jutott

1964-1965

HG Koppenhagen (dán)

2. Bp. Spartacus SC (döntőben 14-6 és 7-10)

1965-1966

SC Leipzig (NDK)

Bp. Spartacus SC az elődöntőbe jutott

1966-1967

Zalgiris Kaunas (szovjet)

Bp. Spartacus SC a 8 közé jutott

1967-1968

Zalgiris Kaunas (szovjet)

FTC az első fordulóban kiesett

1969-1970

Spartak Kiew (szovjet)

FTC az első fordulóban kiesett

1970-1971

Spartak Kiew (szovjet)

2. FTC (döntőben 11-9)

1971-1972

Spartak Kiew (szovjet)

Bakony Vegyész TC az elődöntőbe jutott

1972-1973

Spartak Kiew (szovjet)

FTC az első fordulóban kiesett

1973-1974

SC Leipzig (NDK)

Vasas SC a 8 közé jutott

1974-1975

Spartak Kiew (szovjet)

Vasas SC az elődöntőbe jutott

1975-1976

Radnicki Belgrad (jugoszláv)


1976-1977

Spartak Kiew (szovjet)

Vasas SC a 8 közé jutott

1977-1978

TSC Berlin (NDK)

2. Vasas SC (döntőben 19-14)

1978-1979

Spartak Kiew (szovjet)

2. Vasas SC (döntőben 13-17 és 14-9)

1979-1980

RK Radnicki Belgrad (jugoszláv)


1980-1981

Spartak Kiew (szovjet)

Vasas SC az első fordulóban kiesett

1981-1982

Vasas SC

döntőben Radnicki Belgrad (jugoszláv) 21-24 és 29-19

1982-1983

Spartak Kiew (szovjet)

Vasas SC az elődöntőbe , a Bp. Spartacus SC a 8 közé jutott

1983-1984

Radnicki Belgrad (jugoszláv)

Vasas SC az elődöntőbe jutott

1984-1985

Spartak Kiew (szovjet)

Bp. Spartacus SC a 16 közé jutott

1985-1986

Spartak Kiew (szovjet)

Vasas SC az elődöntőbe jutott

1986-1987

Spartak Kiew (szovjet)

Vasas SC a 16 közé jutott

1987-1988

Spartak Kiew (szovjet)

Bp. Spartacus SC az elődöntőbe jutott

1988-1989

Hypobank Südstadt (osztrák)

Debreceni MVSC az elődöntőbe jutott

1989-1990

Hypobank Südstadt (osztrák)

Építők SC a 16 közé jutott

1990-1991

TV Lützellinden (német)

Hargita KC (Építők SC) az elődöntőbe jutott

1991-1992

Hypobank Südstadt (osztrák)

Hargita KC a 16 közé jutott

1992-1993

Hypobank Südstadt (osztrák)

2. Vasas SC (döntőben 17-14 és 23-11)

1993-1994

Hypo Niederösterreich (osztrák)

2. Vasas-Dreher (döntőben 20-18 és 25-21)

1994-1995

Hypo Niederösterreich (osztrák)

FTC-Spectrum a 8 közé jutott

1995-1996

Podravka Koprovnica (horvát)

FTC-Polgári Bank a 4 közé jutott

1996-1997

Mar Valencia (spanyol)

Herz-FTC az elődöntőbe jutott

1997-1998

Hypo Niederösterreich (osztrák)

Herz-FTC a 16 közé jutott

1998-1999

Dunaferr SE

döntőben Krim Electa Ljubljana (szlovén) 25-23 és 26-26

1999-2000

Hypo Niederösterreich (osztrák)

Herz-FTC és a Dunaferr SE a 8 közé jutott

2000-2001

RK Krim Neutro Roberts (szlovén)

Herz FTC az elődöntőbe a Győri Grab. ETO KC a 16 közé jutott

2001-2002

Kometal D. P. Skopje (macedón)

2. Herz FTC (döntőben 25-27 és 26-22) és a Dunaferr SE a 16 közé jutott

2002-2003

Krim ETA N. Roberts (szlovén)

Herz FTC a 8 közé jutott a Dunaferr SE a selejtezőben kiesett

2003-2004

Slagelse FH (dán)

Dunaferr NK az elődöntőbe, az FTC a 8 közé jutott

2004-2005

Slagelse FH (dán)

Dunaferr NK az elődöntőbe a Győri Graboplast ETO KC a selejtezőben kiesett

2005-2006

Viborg HK A-S (dán)

Dunaferr NK és a Győri Graboplast ETO KC a 16 közé jutott

2006-2007

Slagelse DT (dán)

Győri Audi ETO KC az elődöntőbe a Budapest Bank-FTC a 16 közé jutott

2007-2008

Zvezda Zvenigorod (orosz)

Győri Audi ETO KC az elődöntőbe, a Budapest Bank-FTC a 16 közé jutott

2008-2009

Viborg HK (dán)

2. Győri Audi ETO KC (döntőben 24-26 és 26-23) és a Dunaferr NK a selejtezőben kiesett

2009-2010

Viborg HK (dán)

Győri Audi ETO KC az elődöntőbe jutott, az FTC RightPhone a selejtezőben kiesett

2010-2011

Larvik (norvég)

Győri Audi ETO KC az elődöntő, a DVSC-Korvex a 16 közé jutott

2011-2012

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)

2. Győri Audi ETO KC (döntőben 27–29, 27–25) és a DVSC-FÓRUM a selejtezőben kiesett

2012-2013

Győri Audi ETO KC

döntőben a Larvik HK (norvég) 24–21, 23–22, az FTC-Rail Cargo Hungaria a 8 közé jutott

2013-2014

Győri Audi ETO KC

döntőben Buducnost Podgorica (montenegrói) 27-21, FTC-Rail Cargo Hungaria a 16 közé jutott, az Érd nem jutott tovább a selejtezőből

2014-2015

Buducnost Podgorica (montenegrói)

Győri Audi ETO KC 8 közé jutott, az FTC-Rail Cargo Hungaria nem jutott tovább a selejtezőből

2015-2016

CSM Bukarest (román)

2. Győri Audi ETO KC (döntőben 29–26), az FTC-Rail Cargo Hungaria 8 közé jutott

2016-2017

Győri Audi ETO KC

(döntőben HC Vardar (macedón) 31–30), az FTC-Rail Cargo Hungaria a 8 közé jutott

2017-2018

Győri Audi ETO KC

(döntőben HC Vardar (macedón) 27–26), az FTC-Rail Cargo Hungaria a 8 közé jutott

2018-2019

Győri Audi ETO KC

(döntőben Rosztov-Don (orosz) 25–24), az FTC-Rail Cargo Hungaria a 8 közé jutott

2019-2020

2020. június 26-án az EHF az egészségügyi helyzet miatt törölte a 2019-2020-as évad további versenyeit.

2020-2021

Vipers Kristiansand (norvég)

3. Győri Audi ETO KC, az FTC-Rail Cargo Hungaria a 16 közé jutott

2021-2022

Vipers Kristiansand (norvég)

2. Győri Audi ETO KC (döntőben 33–31), az FTC-Rail Cargo Hungaria nem jutott a negyeddöntőbe

2022-2023

Vipers Kristiansand (norvég)

2. FTC-Rail Cargo Hungaria, 3. Győri Audi ETO KC

2023-2024



KEK

1976-1977

TSC Berlin (NDK)

Csepel SC az elődöntőbe jutott

1977-1978

FTC

döntőben SC Leipzig (NDK) 18-17

1978-1979

TSC Berlin (NDK)

2. FTC (döntőben 20-15)

1979-1980

Iskra Partizanske (csehszlovák)


1980-1981

Bp. Spartacus SC

döntőben Sekulic Sombor (jugoszláv) 22-17 és 18-17

1981-1982

RK Osijek (jugoszláv)

2. Bp. Spartacus SC (döntőben 27-17 és 27-21) az Építők SC a 8 közé jutott

1982-1983

RK Osijek (jugoszláv)

Építők SC a 8 közé jutott

1983-1984

Dalma Split (jugoszláv)

Építők SC az elődöntőbe jutott

1984-1985

Buducnost Titograd (jugoszláv)

Bakony Vegyész TC a 16 közé jutott

1985-1986

Radnicki Belgrad (jugoszláv)

Bp. Spartacus SC a 16 közé jutott

1986-1987

Kuban Krasnodar (szovjet)

Debreceni MVSC a 16 közé jutott

1987-1988

Kuban Krasnodar (szovjet)

2. Vasas SC (döntőben 28-17 és 20-20)

1988-1989

Stiinta Bacau (román)

Vasas SC a 8 közé jutott

1989-1990

Rostelmash Rostow (szovjet)

2. Debreceni VSC (döntőben 17-21 és 28-18)

1990-1991

Radnicki Beograd (jugoszláv)

Debreceni VSC az elődöntőbe jutott

1991-1992

Radnicki Beograd (jugoszláv)

2. Debreceni VSC (döntőben 21-26 és 24-19)

1992-1993

TV Giessen Lützellinden (német)

Nettó Építők KC a 16 közé jutott

1993-1994

Walle Bremen (német)

2. Spectrum-FTC (döntőben 21-23 és 24-21)

1994-1995

Dunaferr SE

döntőben TV Lützellinden (német) 23-25 és 26-18

1995-1996

TV Lützellinden (német)

Vasas-Dreher az elődöntőbe míg a Dunaferr SE a 8 közé jutott

1996-1997

Isztocnik Rostov (orosz)

Dunaferr SE a 16 közé jutott

1997-1998

Baekkelagets Oslo (norvég)

Vasas-Dreher a 16 közé jutásért kiesett

1998-1999

Baekkelagets Oslo (norvég)

Herz-FTC a 16 közé jutott

1999-2000

Milar L’Elina Valencia (spanyol)

Győri Graboplast ETO KC a 8 közé jutott

2000-2001

Motor Zaporoshje (ukrán)

Dunaferr SE a 16 közé jutott

2001-2002

Handball Club „Lada Toljati” (orosz)

DVSC-Valdor a 16 közé jutott

2002-2003

E. S. B. F. Besancon (francia)

Győri Graboplast ETO KC az elődöntőbe jutott

2003-2004

Ikast Bording EH (dán)

Váci NK a 8 közé jutott

2004-2005

Larvik HK (norvég)

Váci NKSE a 12 közé jutott

2005-2006

ZRK Buducnost MONET (szerb-montenegro)

2. Győri Graboplast ETO KC (döntőben 25-25, 26-23) a Dunaferr NK a 8 közé a Váci NKSE a 32 közé jutott

2006-2007

Oltchim RM Valcea (román)

Budapest Bank-FTC az elődöntőbe a Cornexi-Alcoa HSB Holding a 32 közé jutott

2007-2008

Larvik HK (norvég)

DVSC-Aquaticum a 16 közé jutott

2008-2009

FCK Handbold A-S (dán)

DVSC-Aquaticum a 8 közé jutott

2009-2010

Buducnost T-Mobile (montenegrói)

DVSC-Korvex a nyolcaddöntőbe jutott

2010-2011

FTC-Rail Cargo Hungaria

döntőben a C. B. Mar Alicante (spanyol) 34-29 és 23-23

2011-2012

FTC-Rail Cargo Hungaria

döntőben a dán Viborg HK 31-30 és 31-30) DVSC-FÓRUM a negyeddöntőbe jutott, az Alcoa FKC a nyolcaddöntőbe jutott

2012-2013

Hypo NÖ (osztrák)

Váci NKSE a negyeddöntőbe jutott, a Budapest Bank Békéscsabai ENKSE a 3. fordulóba kiesett

2013-2014

Viborg HK (dán)

FTC Rail Cargo Hungaria a 8 közé jutott, az Érd a 16 közé jutott

2014-2015

FC Midtjylland (dán)

FTC az elődöntőbe, a Siófok KC Galérius Fürdő a 16 közé jutott

2015-2016

Team Tvis Holstebro (dán)

Érd a negyeddöntőbe jutott

EHF kupa

1981-1982

HK Tresnjevka Zagreb (jugoszláv)

Bakony Vegyész TC a 8 közé jutott

1982-1983

Automobilist Baku (szovjet)

Bakony Vegyész TC az elődöntőbe jutott

1983-1984

Chimistul Vilcea (román)

Békéscsabai Előre Sp. az elődöntőbe jutott

1984-1985

ASK Vorwärts Frankfurt (NDK)

2. Vasas SC (döntőben 17-19 és 19-13)

1985-1986

SC Leipzig (NDK)

2. Debreceni MVSC (döntőben 16-22 és 25-15)

1986-1987

Buducnost Titograd (jugoszláv)

Bp. Spartacus SC az elődöntőbe jutott

1987-1988

Egle Vilnius (szovjet)

Debreceni MVSC a 16 közé jutott

1988-1989

Chimistul Vilcea (román)

Bp. Spartacus SC az elődöntőbe jutott

1989-1990

Vorwärts Frankfurt (NDK)

Bp. Spartacus SC az elődöntőbe jutott

1990-1991

Lokomotiva Zagreb (jugoszláv)

Secotex Szeged a 16 közé jutott

1991-1992

SC Leipzig (német)

BHG SE a 16 közé jutott

1992-1993

Rapid Bucuresti (román)

Debreceni VSC a 16 közé jutott

1993-1994

Viborg HK (dán)

2. DVSC (döntőben 23-20 és 21-24)

1994-1995

DVSC-Symphonia

döntőben Bakkelagets Oslo (norvég) 22-14 és 22-30

1995-1996

DVSC-Symphonia

döntőben HK Larvik (norvég) 20-23 és 18-15), a Kisvárdai SE a 8 közé jutott

1996-1997

Olimpija Ljubljana (szlovén)

Vasas-Dreher az elődöntőbe, míg a DVSC-Symphonia a 8 közé jutott

1997-1998

Dunaferr SE

szlovák SCP Banská Bystrica ellen 26-22 és 34-27

1998-1999

Viborg HK (dán)

2. Győri Graboplast ETO KC (döntőben 21-24 és 28-21)

1999-2000

El Ferrobus Mislata (spanyol)

DVSC-Valdor a 8 közé jutott

2000-2001

MKS Montex Lublin (lengyel)

DVSC-Valdor és a Cornexi-Alcoa a 16 közé jutott

2001-2002

Ikast Bording EH (dán)

2. Győri Graboplast ETO KC (döntőben 25-30 és 36-23) és a Cornexi-Alcoa a 32 közé jutott

2002-2003

Slagelse FH (dán)

2. Dunaferr SE (döntőben 22-27 és 27-20), a Cornexi-Alcoa az elődöntőbe jutott, a DVSC-Valdor a 16 közé jutott

2003-2004

Viborg HK A-S (dán)

2. Győri Graboplast ETO KC (döntőben 27-27 és 37-21), a Cornexi-Alcoa a selejtezőben kiesett

2004-2005

Cornexi-Alcoa HSB Holding

2. Győri Graboplast ETO KC (döntőben 21-27 és 28-19), az FTC az elődöntőbe jutott

2005-2006

FTC

döntőben Podravka Koprivnica (horvát) 37-36, 33-32 a DVSC az elődöntőbe, a Cornexi-Alcoa HSB Holding a 8 közé jutott

2006-2007

SC Zvezda Zvenigorod (orosz)

Dunaferr NK és a DVSC a 8 közé, a Kiskunhalas NKSE a 16 közé jutott

2007-2008

Dinamo Volgograd (orosz)

Dunaferr NK az elődöntőbe, Cormexi-Alcoa Auto Bahn a 16 közé jutott

2008-2009

S.D. Itxako (spanyol)

Budapest Bank-FTC és a Fehérép Alcoa FKC a 16 közé, a Dunaferr NK a 32 közé jutott

2009-2010

Randers HK A-S (dán)

Alcoa FKC, FTC RightPhone és a Mondi Békéscsabai ENK SE a 32 közé jutott

2010-2011

FC Midtjylland Handball (dán)

Syma Váci NKSE a negyeddöntőbe jutott, Budapest Bank Békéscsabai ENKSE a 2. fordulóban kiesett

2011-2012

Lada (orosz)

Budapest-Bank Békéscsabai ENKSE és a Váci NKSE a nyolcaddöntőbe jutott

2012-2013

Team Tvis Holstebro (dán)

Siófok KC Galérius Fürdő és az ÉTV-Érdi VSE a 3. fordulóban kiesett

2013-2014

Lada (orosz)

Fehérvár KC az elődöntőbe, Ipress Center Vác a 16 közé jutott

2014-2015

Team Tvis Holstebro (dán)

Érd az elődöntőbe, Dunaújvárosi KKA a 16 közé jutott

2015-2016

Dunaújvárosi KKA

döntőben TuS Metzingen (német) 26–28 és 29–21, Siófok KC a 16 közé jutott

2016-2017

Rostov-Don (orosz)

Alba Fehérvár KC és az Érd a legjobb 16 közé jutott, Dunaújvárosi KKA a 3. fordulóban kiesett

2017-2018

SCM Craiova (román)

Dunaújvárosi KKA, DVSC-TVP, Érd és a Váci NKSE a 3. fordulóban kiesett

2018-2019

Siófok KC

döntőben Team Esbjerg (dán) 21–21 és 26–21, Dunaújvárosi KKA és az Érd a 3. fordulóban
a GVM Europe-Vác a 2. fordulóban kiesett

2019-2020


A koronavírus járvány miatt az EHF április 24-i döntése alapján törölte a versenyt



Siófok KTC az elődöntőbett jutott. Érd és a DVSC csoportjuk 3-dik helyén végzett a Váci NKSE a 3. fordulóban kiesett

2020-2021

Rincon Fertiliad Malaga (spanyol)


2021-2022

Rocasa Gran Canaria (spanyol)


2022-2023

Antalya Konyaalti BSK (török)


2023-2024



ELK

2020-2021

Nantes Atlantique HB (francia)

2. Siófok KC (döntőben 36–31), Váci NKSE csoport 4-dik hely. DVSC-Schaeffler és az Alba Fehérvár 3. fordulóban kiesett

2021-2022

SG BBM Bietigheim (német)

Motherson Mosonmagyaróvári KC csoport 3-dik, Váci NKSE csoport 4-dik hely, DVSC-Schaeffler, MTK Budapest a 3. fordulóban kiesett

2022-2023

Ikast Handbold (dán)

Siófok KC negyeddöntőbe jutott, Motherson Mosonmagyaróvári KC csoport 3-dik hely, DVSC-Schaeffler csoport 3-dik hely, Praktiker-Vác csoport 4-dik helyn kiesett

2023-2024



City kupa

1993-1994

DSV Buxtehude (német)

Szegedi ESK az elődöntőbe jutott

1994-1995

Rotor Volvograd (orosz)

2. Vasas-Dreher (döntőben 24-19 és 24-20)

1995-1996

Silcotub Zalau (román)

Győri Keksz ETO KC a 8 közé jutott

1996-1997

HC frankfurt (német)

Győri Keksz ETO KC a 8 közé jutott

1997-1998

FC Ikast (dán)

DVSC-Symphonia a 16 közé jutott

1998-1999

ZORK Krusevac (jugoszláv)

Vasas-Mikrokor a 8 közé jutott

1999-2000

Rapid Bucuresti (román)

Cornexi-Alcoa a 16 közé jutott

Challenge kupa

2000-2001

Handball Cercle Nimes (francia)


2001-2002

Universitatea Remin Deva (román)


2002-2003

Borussia Dortmund (német)


2003-2004

1. FC Nürnberg (német)


2004-2005

TSV Bayer 04 Leverkusen (német)


2005-2006

C.S. Rulmentul Brasov (román)


2006-2007

HC Naisa (szerb)


2007-2008

VfL Oldenburg (német)


2008-2009

Handball Cercle Nimes (francia)


2009-2010

Buxtehuder Sportverein (német)


2010-2011

Mios Biganos (francia)


2011-2012

H.A.C. Handball (francia)


2012-2013

2012-13 DHK Banik Most (cseh


2013-2014

H 65 Höör (svéd)


2014-2015

Union Mios Biganos-Begles (francia)


2015-2016

Rocasa Gran Canaria ACE (spanyol)


2016-2017

HC Lokomotiva Zagreb (horvát)


2017-2018

MKS Perla Lubin (lengyel)


2018-2019

Rocasa Gran Canaria (spanyol)


2019-2020


A koronavírus járvány miatt az EHF a 2020. április 24-i döntése alapján törölte a versenyt



Támogatóink

Nagy Béla program
European Handball Federation
International Handball Federation
Kézilabda Kupa